lärare

Telefonnummer och mailadress till skolans lärare och instruktörer

Utbildningsfrågor

  • Kirsi Östberg

    Rektor & syv
    0155-26 48 02
    072-143 20 28
    kirsi.ostberg@oknaskolan.se
  • Alf Denninger

    Utbildningsledare
    0155-26 48 03
    070-609 10 08
    alf.denninger@oknaskolan.se
  • Ulrica Backman

    Yrkesintroduktion & gymnasiesärskola
    Socialsamordnare
    0155-26 48 04 
    072-529 35 53 
    ulrica.backman@oknaskolan.se

Kärnämnen

  • Mervi Junger-Karlsson

    Bibliotekarie
    Tisdag-torsdag
    0155-26 48 33
    mervi.junger@oknaskolan.se
  • Rosie Kjerrman

    Kärnämneslärare
    0155-26 48 14
    rosie.kjerrman@oknaskolan.se
  • Per Jogfors

    Kärnämneslärare
    0155-26 48 29
    per.jogfors@oknaskolan.se
  • Blaise Watson

    Kärnämneslärare
    0155-26 48 13
    blaise.watson@oknaskolan.se
  • Anders Holmström

    Biologilärare
    0155-26 48 19
    anders.holmstrom@oknaskolan.se
  • Konny Ericsson

    Idrottslärare/elevstöd
    0155-26 48 26
    konny.ericsson@oknaskolan.se

Odling/Maskin

  • Simon Wancke

    Samordnare
    076-117 09 64
    simon.wancke@oknaskolan.se
  • Malin Celander

    Yrkesämneslärare
    0155-26 48 06
    malin.celander@oknaskolan.se
  • Ylva Landerholm

    Yrkesämneslärare
    0155-26 48 06
    ylva.landerholm@oknaskolan.se
  • Anders Eriksson

    Yrkesämneslärare
    0155-26 48 30
    anders.eriksson@oknaskolan.se
  • Henrik Lindström

    Yrkesämneslärare
    0155-26 48 29
    henrik.lindstrom@oknaskolan.se
  • Mats Tobiasson

    Yrkesämneslärare
    0155-26 48 29
    mats.tobiasson@oknaskolan.se
  • Cecilia Lundgren

    Trädgårdsmästare och instruktör
    0155-26 48 27
    072-147 77 06
    cecilia.lundgren@oknaskolan.se
  • Andreas Andersson

    Maskinförare & Instruktör
    0155-26 48 32
    072-743 60 99
    andreas.andersson@oknaskolan.se
  • Björn Johansson

    Maskinförare & Instruktör

    0155-26 15 42
    070-334 90 37
    bjorn.johansson@oknaskolan.se

  • Jan-Åke Sjöberg

    Maskinförare & instruktör
    0155-26 48 31
    076-133 04 42
    jan-ake.sjoberg@oknaskolan.se
  • Svante Johansson

    Maskinförare & instruktör

    0155-26 15 42
    070-260 58 83
    svante.johansson@oknaskolan.se

  • Ulrik Pettersson

    Trädgårdsarbetare & instruktör
    0155-26 48 27
    ulrik.pettersson@oknaskolan.se
  • Dennis Lammes

    Trädgårdsanläggare & instruktör
    0155-26 48 06
    072-148 29 70
    dennis.lammes@oknaskolan.se

Djur/Stall

  • Eva Forsén

    Husdjurslärare
    0155-26 48 47 
    eva.forsen@oknaskolan.se
  • Kristina Pettersson

    Djurvårdslärare, skolans veterinär (tjänstledig)
    0155-26 48 47
    kristina.pettersson@oknaskolan.se
  • Tove Berglind

    Instruktör Djur
    076-804 91 39
    tove.berglind@oknaskolan.se
  • Petronella Nilsson

    Instruktör Djur
    076-804 91 39
    petronella.nilsson@oknaskolan.se

  • Pia Lejonstål

    Föreståndare hunddagis, instruktör
    0155-26 48 28
    pia.lejonstal@oknaskolan.se
  • Helena Carlsson

    Instruktör lantbruk
    0155-26 48 18
    070-460 20 35
    helena.carlsson@oknaskolan.se
  • Susanne Sjöberg

    Instruktör lantbruk
    0155-26 48 18
    070-494 13 82
    susanne.sjoberg@oknaskolan.se
  • Jonas Andersson

    Instruktör ladugården
    0155-26 48 18
    jonas.andersson@oknaskolan.se
  • Roland Holmström

    Lärare hästhållning
    0155-26 48 47
    roland.holmstrom@oknaskolan.se
  • Elin Bouvin

    Instruktör
    070-385 89 59
    elin.bouvin@oknaskolan.se
  • Emelie Lindgren

    Instruktör
    070-385 89 59
    emelie.lindgren@oknaskolan.se
  • Maria Jägerdén

    Instruktör Häst
    070-385 89 59
    maria.jagerden@oknaskolan.se
  • Ann-Sofie Sandell

    Lärare
    0155-26 48 47 
    ann-sofie.sandell@oknaskolan.se
  • Carl Bundajev

    Instruktör
    0155-26 15 42
    carl.bundajev@oknaskolan.se

Skog & upplevelser

  • Kenneth Schulze

    Samordnare, gymnasielärare
    0155-26 48 09
    072-143 35 48
    kenneth.schulze@oknaskolan.se
  • Stephan Gäfvert

    Samordnare Nynäs naturreservat, gymnasielärare, 
    0155-26 48 09
    072-529 50 44                            
    stephan.gafvert@oknaskolan.se
  • Staffan Möller-Pedersen

    Viltmästare & instruktör
    0155-26 48 09
    staffan.pedersen@oknaskolan.se
  • Jim Forsberg

    Instuktör (tjänstledig)
    072-72 61 277
    jim.forsberg@oknaskolan.se
  • Göran Strand

    Skogslärare
    0155-26 48 09
    goran.strand@oknaskolan.se
  • Viktor Persson

    Instruktör
    0155-26 48 32
    076-591 29 13
    viktor.persson@oknaskolan.se
  • Jimmy Pettersson

    Lärare
    0155-26 48 09
    jimmy.pettersson@oknaskolan.se
  • Bo Söderberg

    Lärare
    0155-26 48 09
    bo.soderberg@oknaskolan.se