top_lärare

Telefonnummer och mailadress till skolans lärare och instruktörer

Jakt- och viltvård

  • Kenneth Schulze

    JV-lärare, arbetslagsledare
    0155-264809
    kenneth.schulze@oknaskolan.se
  • Stephan Gäfvert

    JV-lärare
    0155-26 48 09, 0725-102250                              
    stephan.gafvert@oknaskolan.se
  • Staffan Möller-Pedersen

    Viltmästare, JV-instruktör
    0155-264809
    staffan.pedersen@oknaskolan.se
  • Jim Forsberg

    JV-instuktör (tjänstledig)
    072-72 61 277
    jim.forsberg@oknaskolan.se
  • Göran Strand

    Skogslärare
    0155-264809
    goran.strand@oknaskolan.se
  • Blaise Watson

    Kärnämneslärare
    0155-264813
    blaise.watson@oknaskolan.se
  • Viktor Persson

    JV-instuktör
    072-72 61 277
    viktor.persson@oknaskolan.se

Trädgård

  • Ylva Landerholm

    Trädgårdslärare
    0155-26 48 06
    ylva.landerholm@oknaskolan.se
  • Malin Celander

    Trädgårdslärare
    0155-26 48 06
    malin.celander@oknaskolan.se
  • Cecilia Lundgren

    Trädgårdsmästare
    0155-264827, 072-147 77 06
    cecilia.lundgren@oknaskolan.se

Lantbruk

  • Alf Denninger

    Odlingslärare, arbetslagsledare
    0155-264832
    alf.denninger@oknaskolan.se
  • Rosie Kjerrman

    Kärnämneslärare
    0155-264814
    rosie.kjerrman@oknaskolan.se
  • Anders Eriksson

    Tekniklärare
    0155-264830
    anders.eriksson@oknaskolan.se
  • Mats Tobiasson

    Odlingslärare
    0155-264829
    mats.tobiasson@oknaskolan.se
  • Anders Holmström

    Biologilärare
    0155-264819
    anders.holmstrom@oknaskolan.se

Häst

  • Roland Holmström

    Arbetslagsledare, områdesansvarig
    Lärare hästhållning

    0155-264847
    roland.holmstrom@oknaskolan.se
  • Emelie Lindgren

    Instruktör
    0155-264847
    emelie.lindgren@oknaskolan.se

Djur

  • Kristina Pettersson

    Djurvårdslärare, skolans veterinär
    0155-264847
    kristina.pettersson@oknaskolan.se
  • Eva Forsén

    Husdjurslärare
    Arbetslagsledare

    0155-264847
    eva.forsen@oknaskolan.se
  • Sita Jern

    Kärnämneslärare
    0155-264813
    ​sita.jern@oknaskolan.se
  • Johanna Fornander

    Instruktör Djur
    076-804 91 39
    johanna.fornander@oknaskolan.se
  • Ann Eriksson

    Instruktör Djur
    076-804 91 39
    ann.eriksson@oknaskolan.se

  • Pia Lejonstål

    Föreståndare hunddagis, instruktör
    0155-264828
    pia.lejonstal@oknaskolan.se
  • Per Jogfors

    Naturvetenskapslärare
    0155-264829
    per.jogfors@oknaskolan.se

Gymnasiesärskolan

  • Rosalie Tiger

    Kärnämneslärare, arbetslagsledare
    0155-264826
    rosalie.tiger@oknaskolan.se
  • David Dahlgren

    Kärnämneslärare
    0155-264826
    david.dahlgren@oknaskolan.se
  • Henrik Fornander

    Lärare yrkesämnen
    0155-264826
    henrik.fornander@oknaskolan.se
  • Lena Näslund

    Lärare yrkesämnen
    0155-264826
    lena.naslund@oknaskolan.se
  • Lena Fagerlund

    Assistent
    0155-264826
    lena.fagerlund@oknaskolan.se
  • Johanna Sundberg

    Assistent
    0155-264826
    ​johanna.sundberg@oknaskolan.se
  • Konny Ericsson

    Idrottslärare/elevstöd
    0155-264826
    ​konny.ericsson@oknaskolan.se