top_admin

Kontaktuppgifter ledning, kansli och utbildning

Ledning

  • Verksamhetchef

    lottalindbertth
    Ann-Charlotte Lindberg-Thompson
     

    0155-26 48 01
    070-609 10 06
    lotta.lindberg-thompson@oknaskolan.se

  • Rektor

    per fermvik_liten
    Per Fermvik

    0155-26 48 03
    per.fermvik@oknaskolan.se
  • Studierektor

    kirsi
    Kirsi Östberg

    0155-26 48 02
    kirsi.ostberg@oknaskolan.se
  • Driftschef Ökna & Nynäs Jordbruk


    Tf. Lotta Lindberg-Thompson

    0155-264801
    070-609 10 06
    lotta.lindberg-thompson@oknaskolan.se
  • Fastighetsansvarig

    ingvarryd
    Ingvar Ryd

    0155-26 48 20, 070-226 21 73
    ingvar.ryd@oknaskolan.se
  • Servicechef

    christer_webb
    Christer Eklund
    072-529 46 80
    Christer.eklund@oknaskolan.se

Kansli

  • Expedition

    puff_emma
    ​Emma Brundin 

    0155-26 48 00
    kansli@oknaskolan.se, emma.brundin@oknaskolan.se
    Hos kansliet kan du förutom få hjälp med allmänna frågor, beställa material om våra utbildningar m.m.
    Öppettider: må-to 8-12 och 13-14 fredagar 9-12
  • Administration & bibliotek

    puff_mervi
    Mervi Junger Karlsson

    0155-26 48 36 administration
    0155-26 48 33 biblioteket
    mervi.junger@oknaskolan.se
  • Informatör

    puff_annie
    Annie Hedberg

    0155-26 48 46, 076-776 55 20
    annie.hedberg@oknaskolan.se
  • Systemadministratör

    michaellarsson
    Michael Larsson

    0155-26 48 08
    michael.larsson@oknaskolan.se
  • Vaktmästeri 070-632 9848



Utbildningsfrågor

  • Rektor

    per fermvik_liten
    Per Fermvik
    0155-26 48 03
    per.fermvik@oknaskolan.se
  • Studierektor/SYV

    kirsi
    Kirsi Östberg

    0155-26 48 02
    kirsi.ostberg@oknaskolan.se
  • Yrkesintroduktion & Gymnasiesärskolan


    Ulrica Backman

    Socialsamordnare
    072-529 35 53, 0155-26 48 04
    ulrica.backman@oknaskolan.se
  • Läs & Skrivstudio, speciallärare


    Eddan Karlsson
    076-109 16 24

    eddan.karlsson@oknaskolan.se